بیمه باربری

بیمه باربری

بیمه باربری چیست

بیمه باربری (Cargo insurance) به بیمه‌ای گفته‌می‌شود که در جریان حمل و نقل از مبدا به مقصد، در صورت آسیب‌ دیدن کالا، خسارت‌ها جبران می‌شود. امروزه با پیشرفت تجهیزات و ماشین‌های حمل و نقل شدت برخی خطرات جابجایی کاهش یافته‌است. بیمه باربری به شما این اطمینان را می‌دهد که از محموله‌ها در هنگام جابجایی در برابر گم شدن، آسیب یا سرقت محافظت می‌کند. شرکت‌های حمل بار موظف به مراقبت از اثاثیه شما هستند. شرکت‌های باربری هنگام تعیین قیمت اسباب کشی، میزان هزینه بیمه اثاثیه شما را نیز درنظر می‌گیرند.

بیمه باربری چند نوع دارد؟

بیمه‌های باربری برای جابجایی‌های هوایی، زمینی و دریایی کاربرد دارند. بیمه باربری داخلی برای بارهایی که در داخل کشور و با مبدأ و مقصد ایران صادر می‌شوند. و بیمه باربری وارداتی و صادراتی که برای حمل و نقل بین المللی استفاده می‌شود.

انواع بیمه باربری عبارتند از:

بیمه وارداتی

کالاهایی که از نقاط مختلف جهان به داخل کشور وارد می‌شوند، ممکن است در طول مسیر دچار سانحه شوند یا مشکلی برای بار به‌وجود بیاید. کالاهای وارداتی برای جلوگیری از ضرر و خسارت در تجارت، به اخذ بیمه معتبر نیاز دارند. خوشبختانه خرید این نوع بیمه برای واردکنندگان کالا اجباری است.

بیمه وارداتی

بیمه صادراتی

صادر کردن کالا و سالم رسیدن آن‌ها برای صاحبان بار ریسک زیادی دارد که با دریافت این بیمه‌نامه از خسارت‌های احتمالی جلوگیری می‌شود. این بیمه خسارت ناشی از خطراتی مانند آتش‌سوزی، سرقت، تصادف، تخلیه و بارگیری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه ترانزیت

در این نوع بیمه نامه مبدا و مقصد حمل و نقل کالا کشورهای دیگر است و کشور ایران در مسیر حمل کالا قرار می‌گیرد. شرایط و قوانین آن مشابه بیمه صادراتی است.

بیمه ترانزیت

بیمه حمل و نقل داخلی

حمل و نقل کالاهایی که مبدا و مقصد آن‌ها داخل کشور است در صورت وقوع خسارت به بار، تعهدات مالی با این نوع بیمه پوشش داده‌خواهد شد. حمل جاده‌ای از رایجترین روش‌های حمل و نقل داخلی کالاها می‌باشد. بیمه باربری داخلی به صورت بیمه نامه عمومی، بیمه نامه پوشش باز و بیمه نامه ساده صادر می‌شود.

شرایط بیمه نامه باربری

بیمه نامه سند کتبی است که توسط شرکت بیمه و به درخواست بیمه گذار صادر می‌شود. شرکت بیمه متعهد می‌شود اگر در طول جابجایی کالا خسارتی به بار وارد شود، هزینه‌ها جبران خواهد شد. باربری تهران 1 با ارائه بیمه به مشتریان خود سلامت بارهای آن‌ها را تضمین می‌کند. شرایط بیمه نامه با توجه به درخواست شما مشتریان عزیز ارائه می‌شود. طبق خواسته شما تمام وسایل یا برخی از آن‌ها را حین اسباب‌کشی بیمه خواهیم کرد.

بیمه نامه باربری

مدت اعتبار بیمه باربری

مدت اعتبار بیمه باربری بسته به نوع بیمه و شرایط کلی قرارداد ممکن است متفاوت باشد. در بیمه نامه، معمولاً با توجه به پوشش مورد نیاز باربری، بیمه‌نامه‌ها به صورت سالانه یا برای دوره‌های کوتاه‌تر از یک سال صادر می‌شوند. برخی شرکت‌های بیمه ممکن است پوشش‌هایی را نیز ارائه دهند که با توجه به نیاز باربری، برای یک سفر و یا چند سفر محدود صادر شده‌باشد. لازم به ذکر است که مشخصات دقیق بیمه‌نامه و مدت اعتبار آن، در خود بیمه‌نامه با ذکر جزئیات تعیین می‌شود.

مزایای بیمه اسباب کشی

پوشش در مقابل خسارات: بیمه اسباب‌کشی به شما امکان می‌دهد که در صورت ایجاد هر گونه خسارتی در حین انتقال کالا، بار و اثاثیه منزل یا شرکت، ممکن است هزینه‌های بسیار بالایی که در صورت وقوع سانحه برای شما پیش بیاید را پرداخت کند و بیمه ‌گذار متعد می‌شود تا خسارات‌های وارده به شما را جبران کند.

حفاظت از کالاهای شما: با بیمه اسباب‌کشی، شما می‌توانید از کالاهای خود که در حین انتقال ممکن است آسیب ببینند، شکسته‌شوند و یا از بین بروند، محافظت کنید.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه: با انتخاب بیمه اسباب‌کشی معتبر، شما از زمان و هزینه‌های مربوط به تعمیر کالاهای آسیب‌دیده خود پس از انتقال‌ آنها جلوگیری خواهید کرد.

آسودگی خاطر: با داشتن بیمه اسباب‌کشی، شما در حین انتقال اثاثیه، بار و کالای خود از تمامی خطراتی که ممکن است بار شما را تهدید کند، محفاظت خواهید کرد، بنابراین شما در طول اثاث کشی و جابجایی بار احساس آسودگی خاطر و اطمینان دارید.

بیمه اسباب کشی

ارائه بیمه اسباب کشی در باربری تهران 1

شرکت باربری تهران 1 از طریق همکاری با شرکت‌های بیمه‌ای معتبر، خدمات کامل بیمه اسباب کشی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. بیمه اسباب‌کشی یکی از اصلی‌ترین خدماتی است که اتوبار تهران 1 به مشتریان خود ارائه می‌کند و این خدمات در بارگیری، حمل و تخلیه اجناس و بار، از خطرات احتمالی که ممکن است بار را در حین جابجایی تهدید کند، نظیر صدمه به بار، خسارت و شکستگی را شامل می‌شوند و پوشش می‌دهد. با بیمه اسباب‌کشی، مشتریان می‌توانند با اطمینان بیشتری از خدمات حمل و نقل بار بهره ببرند. ما بهترین خدمات بیمه اسباب‌کشی را به مشتریان خود ارائه می‌دهیم تا رضایت و اطمینان خاطر آن‌ها را جلب کنیم.

صدور بیمه باربری در اتوبار تهران 1

مناطق تحت پوشش باربری تهران1

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
Scroll to Top
اسکرول به بالا